MENU

Alchemia codzienności – weekendowy warsztat z analitykami jungowskimi


„Czego chcemy? Uciszyć ten pojęciowy hałas żargonu psychologicznego i stworzyć atmosferę, w której chwile mówią do nas ich własnym językiem, a my odpowiadamy językiem, który rozpoznajemy, jako nasz własny.” – James Hillman – „We’ve Had a Hundred Years of Psychotherapy – And the World’s Getting Worse”.

 

Świat współczesny jest paradoksalny. Coraz bardziej staje się miejscem bez granic, w którym codzienna komunikacja jest błyskawiczna i globalna. Jednocześnie coraz mniej w życiu ludzkim miejsca na doświadczanie siebie w świecie – zaczynając od najprostszych wrażeń płynących z ciała i emocji. To, co „wyobrażone” staje się synonimem tego, co „nieprawdziwe” a wyobraźnia, która kiedyś pozwalała nam łączyć doświadczenie z jego znaczeniem, staje się czymś dodatkowym lub zarezerwowanym dla „niedojrzałego” wieku dziecięcego. W rezultacie życie bywa często pozbawione celu i szerszego znaczenia, które wykraczałoby poza codzienne obowiązki. Z pozoru doskonała organizacja coraz częściej prowadzi ludzi do kryzysu tożsamości, do przeżycia wypalenia i pustki.

  • W jaki więc sposób organizujemy dziś swoje codzienne doświadczenie?
  • Jak nadajemy mu znaczenie? Czy doświadczamy wyłaniającego się z niego znaczenia?
  • Jak doświadczamy siebie na co dzień? Co czujemy, gdy myślimy: „to ja”?
  • Jaka jest relacja między codziennym życiem i doświadczeniem wewnętrznym?
  • Czy współczesna psychologia ma na ten temat do powiedzenia coś więcej poza diagnozowaniem zaburzeń i wypisywaniem recept na ich usuwanie?

W trakcie warsztatów będziemy poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań rozpoczynając od podstawowych doświadczeń ciała i wyobraźni, poszukując ich wyrazu w świadomej spontaniczności – pracując z ruchem autentycznym, rysunkiem, procesem aktywnej wyobraźni i śnienia społecznego, a wszystko w pięknym Biebrzańskim Parku Narodowym.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, niezależnie od ścieżki zawodowej i życiowej. A zgłaszające się osoby prosimy o zabranie ze sobą w podróż jednego przedmiotu, który przychodzi Wam na myśl, gdy czytacie ten tekst.

PROWADZĄCY

 

Malgorzata KalinowskaMałgorzata Kalinowska (IAAP IM, PTPJ)

Małgorzata jest terapeutą indywidualnym i grupowym pracującym w prywatnej praktyce od 1999 roku. Ukończyła szkolenie International Association for Analytical Psychology (IAAP), uzyskując tytuł psychoanalityka jungowskiego. Od wielu lat prowadzi grupę terapeutyczną dla kobiet w ujęciu analitycznym jungowskim, wcześniej pracowała jako terapeuta grupowy w Centrum Psychiatrii w Katowicach. Jest nauczycielem na szkoleniu I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej. Małgorzata interesuje się wpływem kultury i doświadczeń zbiorowych na codzienne życie, szczególnie jeżeli chodzi o traumę historyczną. Pisze i publikuje na ten temat, zajmuje się również tłumaczeniem literatury analitycznej, przetłumaczyła między innymi „Wprowadzenie do symboliki i psychologii alchemii” Marie-Louise von Franz (w przygotowaniu do publikacji w najbliższych miesiącach). Jest współzałożycielką i redaktorem głównym międzynarodowego serwisu jungowskiego e-jungian.com. Więcej informacji i blog: www.psychoterapiajung.pl

 

Tomasz JasinskiTomasz J. Jasiński (IAAP IM, PTPJ)

Tomek jest analitykiem jungowskim pracującym w prywatnej praktyce klinicznej w Warszawie i w sieci globalnej. Studiował filozofię w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz psychologię kliniczną na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w California Institute of Integral Studies w San Francisco oraz w Institute of Transpersonal Psychology (obecnie Sofia University) w Palo Alto. Psychologii analitycznej Carla Junga uczył się w szkoleniu International Association for Analytical Psychology (IAAP) oraz w Instytucie C.G. Junga w San Francisco. Pracuje w terapii indywidualnej z dziećmi i osobami dorosłymi, wykorzystując również Terapię w Piaskownicy. Od kilku lat prowadzi seminaria szkoleniowe w grupie szkolenia I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej. Jest również redaktorem naukowym serwisu e-jungian.com. Interesuje się duchowymi aspektami procesów rozwoju i leczenia psychicznego oraz znaczeniem doświadczeń traumatycznych i zaburzeń post-traumatycznych w tych procesach. Informacje: www.tomaszjasinski.pl

LOKALIZACJA I KOSZT UCZESTNICTWA

Warsztaty odbędą się w ośrodku „AGROTURYSTKA U ANI” w Ciszewie (www.ciszewo.pl) w dniach 14-16 sierpnia 2015 (piątek – niedziela). Rozpoczęcie w piątek o godzinie 17:00. Zakończenie w niedzielę o godzinie 14:00.

Koszt uczestnictwa w warsztatach: 500 zł.

Koszty pobytu (które będą rozliczane indywidualnie na miejscu):

  • nocleg 80 zł za pobyt – w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
  • wyżywienie 80-100 zł za pobyt (w zależności od tego, czy decydujemy się na wczesny obiad w niedzielę, po zakończeniu zajęć). Wyżywienie obejmuje śniadanie i obiadokolację (w piątek kolacja). Na miejscu dostępne są też lodówki do przechowywania własnych przegryzek.

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie e-mailowe (contact@e-jungian.com) lub telefoniczne (tel: 607 548 730) (z przedstawieniem krótkiej motywacji) wraz z wpłatą zadatku w wysokości 50% kosztów uczestnictwa – do dnia 5 sierpnia 2015 przelewem na konto bankowe:

Tomasz Jasiński, PKO SA

Numer rachunku : 37 1240 1066 1111 0000 0007 5431

UWAGA: LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA. Ze względu na charakter pracy grupa będzie liczyła maksymalnie do 15 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia. Grupa może mieć międzynarodowy charakter i w takim przypadku będzie dwujęzyczna (polsko-angielska).

ULOTKA INFORMACYJNA


on 9 lipca | by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.